z cyklu Afrodit

Konrad Maciejewicz

kolaż,
100 x 70 cm
2012

Praca jest jedną z odsłon cyklu kolaży Afrodit. Artysta wykorzystał w nim wyłącznie znalezione (często bardzo zniszczone) czasopisma z lat 70. i 80. XX w. o nieudolnej poligrafii, głównie kobiece.

Autor zastrzega, że wszystko dla niego ma wartość, dlatego tak ważny jest fakt wykorzystania znalezionych czasopism w całości – każdy nawet najdrobniejszy wycinek jest istotnym elementem pracy. Z tego względu powstanie dzieła było poprzedzone konfrontacją z tysiącami wycinków, chaotycznym kłębowiskiem form, które przenikając i pochłaniając się nawzajem nabrały cech mitycznych.

Sądzę, że organiczność, agresja, erotyzm – a więc to, co związane ze sferą mitu – jest tym, co łączy prace z tego cyklu. Bardzo istotny jest dla mnie sposób, w jaki widz doświadcza tych prac: od ogólnego wrażenia dekoracyjności wywieranego przez całość obrazu, po mozolne odkrywanie ukrytych w gęstwinie elementów kompozycji, metafor, narracji i treści
– artysta o swojej pracy

O Artyście

Konrad Maciejewicz

Konrad Maciejewicz

Tworzy kolaże, łączące w sobie elementy malarstwa i fotografii oraz rysunki na papierze. Jest także autorem obiektów i instalacji, w których eksploruje język kolażu.

Więcej o Artyście