Panopea Generosa

Izabela Chamczyk

farba alkidowa błyszcząca i matowa
100 x 70 cm
2014/2017

Artystka o sobie:

„Tworzę malarstwo performatywne (zmieniające się w czasie), sensualne, haptyczne, procesualne, dotykowe. Bazuję na ludzkich emocjach, podświadomości i zmysłach, dzięki którym docieram do głębokich pokładów wrażliwości i interpretacji u odbiorców, którzy niejednokrotnie angażują się w moje prace. Moje działania wychodzą poza obiekt w przestrzeń ciała, dotyku, smaku i całego szeregu zmysłów. Moje obrazy są sensualne, dotykowe, miękkie, spękane, szorstkie – jak ciało. Ważny dla mnie jest również sam akt twórczy: droga, a nie tylko cel; czas, a nie tylko obiekt; odbiór, a nie tylko zamysł.

Inspirują mnie obszary niepoznane, przekraczanie granic, osiąganie satysfakcji z drobnych doświadczeń, stwarzanie sytuacji skrajnych i emocjonalnych na granicy wytrzymałości zmysłów, subtelnych i jednocześnie rozbrajających.
Podstawą wszelkich działań jest człowiek i jego czas.”

O Artyście

Izabela Chamczyk

Izabela Chamczyk

Malarka, performerka, wideo-artystka, buntowniczka.

Tworzy sztukę procesualną, sensualną, nawiązującą do seksualności i cielesności. Stworzyła sformułowanie „malarstwo performatywne”, łączące w sobie obraz z dziejącym się w czasie performancem. Pracuje w wielu mediach i redefiniuje ich granice. Konfrontuje się i angażuje w żywy kontakt z odbiorcą, angażując przy tym silne emocje. Poprzez swoją sztukę stara się dotrzeć do sfery świata zewnętrznego, poza-galeryjnego.

Więcej o Artyście